Kategooria:

42% Ploominektar kiudainetega

ROHKEM MAHLA
VÄHEM SUHKRUT!

Lisatud inuliin ehk kiudaine!

Ploominektar inuliiniga on eriti täidlase, rikkaliku magus-hapuka maitsega maiuspala mahlasõbrale, sisaldades muljetavaldavalt palju kiudaineid ja antioksüdante, lisaks üle
15 erineva vitamiini ning mineraali. Ploomis ja inuliinis leiduvad kiudained aitavad kaasa normaalsele seedimisele.

Koostisosad: vesi, 42% kontsentreeritud ploomi püree, suhkur, kiudaine inuliin (oligo- ja polüsahhariid).

TOITEVÄÄRTUS (100 g/ml)

Energiat 210,00 kJ / 48,00 Kcal
Rasvad 0,5 g
millest küllastunud rasvhappeid 0,1 g
Süsivesikud 10,9 g
Suhkrud 10,5 g
Kiudaineid 0,6g
Valgud 0,19 g
Soola 0 g

Mahlakatest ja tervislikest ploomidest saab lausa raamatuid kirjutada – juues 100ml ploominektarit, saab organism sellest kogusest ca 48 kilokalorit. Mis on tegelikult päris vähe, sest ploominektar täidab hästi kõhtu ja on ka tänu ploomis leiduvale kiudainele on see seedimisele kasulik. Tänapäeval on paljud uuringud tõestanud, et kiudained mängivad inimese seedeprotsessis tähtsat rolli, olles tervisliku toitumise oluliseks osaks. Ploominektaris leidub ka pektiini, mis lahustuva kiudainena seob organismis liigse vee.

Lisaks tarretavale omadusele on ploomides leiduv pektiin väga tervislik kui vees lahustuv kiudaine vähendades veres ringleva kolesterooli hulka, neutraliseerides organismi sattunud raskmetalle ning seedekanalis moodustuvaid kahjulikke ühendeid.

Inuliin on veeslahustuv kiudaine, prebiootikum, mis soodustab süsivesikute ja rasvade ainevahetust ning säilitab soolestikus optimaalse mikrofloora. Mikrobioloogilised uuringud on näidanud, et inuliin on soodne toiduallikas meie seedekulglas leiduvatele kasulikele bakteritele ja muudab nii seedekulglas elutseva bakterkoosluse vahekorda meile soodsas suunas.

Inuliin seob ja eemaldab kehast üleliigse kolesterooli ja mürgised ained, mida soolestikus toodetakse.